Tak, z tej inwestycji jesteśmy bardzo dumni! Piękna modernistyczna kamienica z 1930 roku, położona w atrakcyjnej lokalizacji – w pobliżu katowickiego rynku, urzędów, teatru, restauracji i w niedalekiej odległości od dworca kolejowego, Spodka oraz NOSPR-u.

Budynek powstał w czasie, gdy Katowice będąc młodym miastem wojewódzkim, stały się centrum dla górnośląskiego przemysłu. Wówczas w pejzażu miasta zaczęły pojawiać się nowoczesne domy. Taki był też ten na Moniuszki. Z kanalizacją, windami w obu klatkach, w dużych, cztero- i pięciopokojowych mieszkaniach były łazienki i toalety, centralne ogrzewanie – w tamtym okresie prawdziwy luksus. Mieszkania były wysokie na 3 metry. Uzupełnieniem tych dużych przestrzeni były wysokie okna oraz balkony, które znajdują się od podwórka. Co ciekawe budynek przez minione dekady przetrwał w niemal niezmienionej postaci. Dzięki temu architektura gmachu, choć zaniedbana, nie straciła swojego charakteru. Na parterze budynku, jak obecnie, mieściły się sklepy, zwane magazynami, w PRL-u w jednym z nich działał znany katowicki Pewex.

Obecnie w kamienicy mieści w sobie nie tylko 92 lokale (głównie po ok. 22-30 m2 każde), ale również biuro spółki Śląskie Kamienice S.A. Łączna powierzchnia użytkowa kamienicy wynosi ponad 3.000 metrów kwadratowych. Trwa ostatni etap kompleksowej modernizacji lokali, aby sprostać wymaganiom klientów śląskiego rynku nieruchomości. W listopadzie 2016 roku ukończono remont elewacji frontowej, dzięki czemu budynek zyskał wyjątkowy charakter. W planach jest też realizacja 4 apartamentów zlokalizowanych na szklanych poddaszach, do których będzie się wjeżdżać bezpośrednio windą z parteru budynku. Do każdego z apartamentów z osobna przynależeć będą indywidualne oranżerie (zimowe ogrody) i szerokie tarasy. Ich budowa zostanie zakończona do końca 2017 roku.